Jak dbać o biżuterię ze stali nierdzewnej?

Biżuteria ze stali chirurgicznej jest produktem, który charakteryzuje się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Mimo tego, może ulec zniszczeniu. Z czego jest wykonana biżuteria ze stali chirurgicznej? Jak należy ją przechowywać, aby można było cieszyć się z niej jak najdłużej? Dowiesz się tego z artykułu, który zamieściliśmy poniżej.

Jakie zalety ma biżuteria ze stali nierdzewnej?

Biżuteria ze stali chirurgicznej jest wykonana z mieszanki metalów: chromu, żelaza oraz węgla. Nie zawiera niklu, dlatego nie wywołuje reakcji uczuleniowych. To sprawia, że odporna jest na odkształcenia, jak i złamania. W odróżnieniu od wyrobów jubilerskich, które są wykonane ze złota lub srebra, biżuteria ze stali nierdzewnej nie rdzewieje i nie traci blasku. Jej kolor jest zbliżony do złota. Dużą ofertę takiego typu biżuterii znajdą państwo na stronie www.blingart.pl.

Jak przechowywać i czyścić biżuterię ze stali chirurgicznej?

Biżuteria ze stali chirurgicznej nie wymaga nadmiernego czyszczenia. Jednak znaczenie ma to, jak będzie przechowywana. Najlepiej, aby znajdowała się w pudełku, które jest wyścielone materiałem z jedwabiu. Można też przechowywać ja w specjalnym woreczku wykonanym z delikatnej tkaniny. Dzięki temu możliwe jest uniknięcie poplątania jej, czy też uszkodzenia.

Do jej czyszczenia, warto wykorzystać miękką zwilżoną szmatkę. Podczas czyszczenia biżuterii chirurgicznej, najpierw należy przecierać ją, a następnie należy wycierać ją ręcznikiem papierowym. Dzięki temu nie pojawią się na niej smugi. W trakcie czyszczenia jej należy uważać na to, aby nie uszkodzić ozdób, które znajdują się na niej.

Jeśli wyrób jubilerski ulegnie zabrudzeniu, warto przygotować środek czyszczący z sody oczyszczonej, mydła lub innego preparatu, którym jest przystosowany do czyszczenia biżuterii. Można użyć do tego także pastę do zębów. Przed położeniem pasty należy biżuterię delikatnie nawilżyć, dopiero wtedy można położyć na niej preparat. Ozdób ze stali chirurgicznej nie należy szorować myjkami, ponieważ mogą ją porysować. Warto wybrać do tego miękką gąbkę lub ściereczkę.